Description
Send Inquiry
80W LED Canopy light for Gas station
| Specifications | |
| Model | ZGSM-QD80H4 |
| LED Brand | LUMILEDS 3030 |
| Driver Brand | Meanwell |
| Norminal Wattage | 80W |
| LED Module Quantity | 2 modules |
| Input Voltage | 100-240/277VAC/DC24V |
| Power Efficiency | >90% |
| Power Factor | >0.95 |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >140lm/w |
| Lamp Rated Lumen output | 11200 lm (Lumen tolerance +/- 5%) |
| Color Rendering Index | Ra>70 |
| Color Temperature | 3000 4000 5000 or 5700K |
| Photometric Type | 60,90,110 degrees |
| Optimal Operating Temperature | 25℃ |
| Storage Temperatures | ‘-40℃~+70℃ |
| Working Environment | Between-40°C~+50°C, 10%~90%RH |
| Total Harmonic Distortion | < 10% |
| Lumen Maintenance | > 100000 hours -L70, @25 ºC (77 ºF) |
| Body and Shell Materials | Anodized Aluminum |
| IP Rating | IP66 with test report |
| IK Rating | IK10 with test report |
| Certification | CE,ROHS,GS,CB,SAA,CB |
| Optional Function | 1-10V DC or PWM Signal or Resistance Dimming |
| Timer/Photocell Control | |
| Warranty | 5 years |
| Ceiling Thickness | 5 to 25 mm /0.2 to 1.0 inches |
| Hole Size | 346 ×285 mm /13.6 ×11.2 inches |
| Packing Details | |
| Fixture Dimension | 316 x304 x120 mm |
| Fixture Weight | 3.6 kg /8.0 lbs |
| Packing Dimension | 355 x365 x200 mm |
| Packing Weight | 4.4 kg /9.7 lbs |


Hot Tags: 80w led gas station light of canopy type, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price

