

Watts:1800W
Light Efficiency up to 155lm/w
IP66 and IK10 rated
10KV surge protection device, 20KV SPD is optional
Asymmetrical or symmetrical lighting distribution for sports lighting
Installation adjustment of 270° with each step 10°
Laser pen is optional for creating a rational layout plan for luminaires
CE, ROHS, CB, ENEC, IP66, IK10, LM79, ISTMT, etc
Smart Control: Photocell, NTC, OLC, DALI Dimming, DMX512, Zigbee, LoRa
Accessories: Glass cover, Safety chain, Laser pen, Visor, 304 conduit, Protective cover
| Series No | Series Glomax |
| Power | 250W, 500W, 750W, 1000W, 1250W, 1500W, 300W, 600W, 900W, 1200W, 1500W, 1800W |
| Efficacy | 155-165lm/W |
| Input Voltage | 100-240/277 VAC, 50 / 60 Hz |
| Power Factor | >0.95 |
| Surge Protection | 10KV (Default) |
| IP Rating | IP66 |
| IK Rating | IK10 |
| CCT | 3000K, 4000K, 5000K, 5700K, 6500K |
| CRI | Ra>70 (Default) / Ra>80 |
| Operating Temperature | -40°C to + 50°C |
| Beam Angle | 15°, 30°, 45°, 60°, Asymmetrical |
| Installation | 0-270º adjustable |
| Warranty | 5 Years |
| Certification | CE, ROHS, CB, ENEC, IP66, IK10, LM79, ISTMT, etc |
| Control | DALI Dimming, DMX512, Zigbee, LoRa |
Hot Tags: zgsm 1800w square area projector flood light, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price

