200w Field Light With 7 Years Warranty
Specification:
| Model | ZGSM-FGD200H4B |
| LED Brand | LUMILEDS 3030 |
| Driver Brand | Meanwell |
| Norminal Wattage | 200W |
| LED Module Quantity | 5 modules |
| Input Voltage | 100-240/277VAC |
| Power Efficiency | >90% |
| Power Factor | >0.95 |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >120lm/w |
| Lamp Rated Lumen output | 24000 lm (Lumen tolerance +/- 5%) |
| Color Rendering Index | Ra>70 |
| Optimal Operating Temperature | 25℃ |
| Storage Temperatures | ‘-40℃~+70℃ |
| Working Environment | Between-40°C~+50°C, 10%~90%RH |
| Total Harmonic Distortion | < 10% |
| Lumen Maintenance | > 100000 hours -L70, @25 ºC (77 ºF) |
| Body and Shell Materials | Anodized Aluminum |
| IP Rating | IP66 |
| IK Rating | IK10 |
| Certification | CE,ROHS,GS,CB,UL,DLC,SAA |
| Optional Function | 1-10V DC or PWM Signal or Resistance Dimming |
| Timer/Photocell Control | |
| Packing Details | |
| Fixture Dimension | 458 x270 x336 mm |
| Fixture Weight | 6.3 kg /13.9 lbs |
| Packing Dimension | 580x370 x200mm |
| Packing Weight | 7.2kg /15.9 lbs |


Company overview:



Q: I don't see my designed dimensions/packaging/delivery etc. Can you make a special order for us?
A: Sure. We're truly customized. You're free to tell us whatever you want.
Q: Do you deal with urgent orders?
A: Sure. Please contact ASAP for details.
Q: I bought from you once. Can I have a special offer this time?
A: Contact for details. We do value our customers; we can and will offer you good price.
Hot Tags: 200w Field Light With 7 Years Warranty, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price

