IP66 100W led gas station canopy light with ANTEX certificate
Specification
| Model | ZGSM-QD100H5 |
| LED Brand | LUXEON Lumileds 3030 2D |
| Driver Brand | Meanwell Driver |
| Norminal Wattage | 100W |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >130lm/w |
| Lamp Rated Lumen output | 13000 lm (Lumen tolerance +/- 5%) |
| Color Temperature | 3000K, 4000K, 5000K or 5700K |
| Photometric Type | 60 90 or 120 degrees |
| Lumen Maintenance | > 100,000 hours -L70, @25 ºC (77 ºF) |
| Body and Shell Materials | Anodized Aluminum |
| IP Rating | IP65 with test report |
| Certification | CE,ROHS,LM-80, ATEX |
| Optional Function | 1-10V DC or PWM Signal or Resistance Dimming |
| Timer/Photocell Control | |
| Warranty | 7 years |
Moe
INTERNATIONAL SALES & Marketing
Mob: +86 159 9016 1730
HANGZHOU ZGSM TECHNOLOGY CO., LTD
1188 JINXI SOUTH RD., LINGLONG INDUSTRIAL ZONE, LIN'AN - 311301, HANGZHOU, ZHEJIANG, CHINA| ZGSM-CHINA.COM
Our Services
OEM/ODM Service
Our professional R&D dept. can develop different products for different target prices and different requirements.
Quality control
We have a strict quality control system, Professional QC team.
Custom packaging service
No matter the inner packing or the outer carton.
We can design as your request.
Hot Tags: ip66 100w led gas station canopy light with antex certificate, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price



