200W UFO LED High Bay Light With Ring or Bracket Installation Manner

Areas of application
Installation Manner: Ring Mounted or Bracket Mounted installation manner
| 200W UFO LED high bay light specification | |
| Model No. | ZGSM-HB09-200M |
| Nominal Wattage | 200W |
| Nominal Voltage | AC 100-240V / 277V |
| Mains Frequency | 50 / 60 Hz |
| LED | Lumileds 2835 / 3030 |
| Driver | MOSO Driver |
| Power Factor (PF) | >0.95 |
| THD | <10 |
| SPD | 4KV line-line, 6KV line-earth |
| Photometric Specifications: | |
| Luminous Efficacy | 190 lm /W |
| Lumen Output | 38000 lm |
| Optics | 60° , 90°, 110° |
| Standard Deviation of Color Matching | <5 SDCM |
| CRI | >Ra70( >Ra80 optional) |
| CCT | 3000K, 4000K, 5000K, 5700K |
| Dimension & Weight | |
| Fixture Dimension (mm) | 330 x330 x165 mm |
| Fixture Weight (kg) | 3.4 kgs |
| Packing Type | 1unit /ctn |
| Packing Dimension (mm) | 385 x385 x155 mm |
| Packing Weight (kg) | 4.2 kgs |
| Mechanical Specifications | |
| Body Material | Die-cast Aluminum Housing |
| Housing Color | Black |
| Cover Material | PC |
| Cable Length | 300 mm (Input); 210mm (Dimming) |
| Ambient Temperature Range | -40°C ~ +50°C |
| Number of Switching Cycles | 100, 000 |
| Lifespan L70 at 25 °C | 50, 000 h |
| Mounting Type | Hook Loop, Various Brackets |
| Mounting Location | Wall /Ceiling |
| Dimmable | Non-Dimming (Default) /0-10V Dimming /Zigbee Wireless Dimming |
| Type of Connection | Cable, 3-pole |
| LED Module Replaceable | Replaceable |
| Certificates & Standards | |
| Protection Class IK (shock resistance) | IK10 |
| Protection Class | Class I |
| Type of Protection | IP65 |
| Standards | CE, RoHS |

Our Services
OEM/ODM Service
Our professional R&D dept. can develop different products for different target prices and different requirements.
Direct factory, Competitive price
We are manufacturer.Factory price, various products we can source for you.
Quality control
We have a strict quality control system, Professional QC team.
Custom packaging service
No matter the inner packing or the outer carton.
We can design as your request.
Contact Info as below:
Attn: Apple Wong
Email: apple(at)zgsm-china.com
WhatApp: +86 152 6702 8962
WeChat: han091111

Hot Tags: 200w ufo led high bay light with ring or bracket installation manner, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price

