Flicker free UFO Led High Bay Light

Advantages:
1. Competitive Factory price with 5 years warranty.
2. 140-155 lm/W.3. Ring/ Bracket Mounted way for different application.
4. LEDs, and Mean Well LED drivers.
Specification
| Model | ZGSM-UFO200M |
| LED Brand | Philips LUMILEDS® LUXEON 3030/5050 |
| Driver Brand | Non-dimmable: MeanWell HBG Driver |
| Norminal Wattage | 200W |
| Input Voltage | 100-240V /277V AC 50 /60Hz |
| Power Efficiency | >90% |
| Power Factor | >0.95 |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >140-155 lm /w |
| Lamp Rated Lumen output | 28,000-31,000 lm |
| Color Rendering Index | Ra>70 |
| Color Temperature | 4000K (Nature White), 5000K (Pure White), 5700K (Cool White) |
| Photometric Type | 60 90 degree |
| Operating Temperature | 40 ºC to +50 ºC |
| Total Harmonic Distortion | < 20% |
| Lumen Maintenance | > 100,000 hours -L70, @25 ºC (77 ºF) |
| Materials | Aluminum;PC |
| IP Rating | IP65 with test report |
| IK Rating | IK08 with test report |
| Certification | CE,ROHS, IOS9001, ISO14001, LM80 |
| Warranty | 5 years |
| Packing Details | |
| Fixture Weight | 5.2 kg |
| Packing Dimension | 365 X365 X210 mm |
| Packing Weight | 6.0 kg |
Project picture

Factory show

AFTER-SALE SERVICE-7 years warranty
Hangzhou ZGSM Technology Co., Ltd ("ZGSM") warrants this ZGSM-branded hardware product against defects in
materials and workmanship under normal use for a period of SEVEN (7) YEAR from the date of purchase.ZGSM provides free repair or replacement within warranty period.
ZGSM shall charge against defeats by abnormal storage, usage, connection or change the structure or any components of the product.
How to place your order:
1. Send us your order list (models/quantities/colors)
2. we will send you PROFORMA INVOICE (PI) with shipping cost and Payment information for your confirmation.
3. You arrange payment after you confirmed proforma invoice, we will arrange production after received your payment notice.
Specific delivery date depends on your specific needs, normally delivery in 1-3 days.
4.We will arrange delivery after your payment arrived and goods ready,and at the same time we will tell you goods tracking number so that you could know your goods condition by this number from courier site.
5.You will receive your order in about 3-5 days after goods ship out.
Why choose us?
1. Manufacturer Place your order directly to the factory, no intermediate cost, more fast delivery ,better service and economical cost.
2. Strict QC inspection Good quality is top important during cooperation. We will make QC inspection strictly before ship out to make sure every piece stayed in a good condition. If any problems made by us after you received cases then we will full responsible to compensate you.
3. Stable Supply As a manufacturer with strong ability for phone cases production, we have enough stock to meet your needs.
4. Professional sale team with the best after-service professional and experienced sales team will provide you excellent service.
CONTRACT INFORMATION
Karen Chen
International Sales & Markting.
Whatsapp/Wechat: +86 13588232941
Email: karen@zgsm-china.com
Hot Tags: Flicker free UFO Led High Bay Light, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price

