Sensor UfO Led High Bay Warehouse Light

Advantages:
1. Competitive Factory price with 5 years warranty.
2. 140-155 lm/W.3. Ring/ Bracket Mounted way for different application.
4. LEDs, and Mean Well LED drivers.
Specification
| Model | ZGSM-UFO100M |
| LED Brand | Philips LUMILEDS® LUXEON 3030/5050 |
| Driver Brand | Non-dimmable: MeanWell HBG Driver |
| Norminal Wattage | 110W |
| Input Voltage | 100-240V /277V AC 50 /60Hz |
| Power Efficiency | >90% |
| Power Factor | >0.95 |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >140-155 lm /w |
| Lamp Rated Lumen output | 14,000-15,500 lm |
| Color Rendering Index | Ra>70 |
| Color Temperature | 4000K (Nature White), 5000K (Pure White), 5700K (Cool White) |
| Photometric Type | 60 90 degree |
| Operating Temperature | 40 ºC to +50 ºC |
| Total Harmonic Distortion | < 20% |
| Lumen Maintenance | > 100,000 hours -L70, @25 ºC (77 ºF) |
| Materials | Aluminum;PC |
| IP Rating | IP65 with test report |
| IK Rating | IK08 with test report |
| Certification | CE,ROHS, IOS9001, ISO14001, LM80 |
| Warranty | 5 years |
| Packing Details | |
| Fixture Weight | 4.4 kg |
| Packing Dimension | 365 X365 X210 mm |
| Packing Weight | 5.2 kg |
Project picture

Factory show

AFTER-SALE SERVICE-7 years warranty
Hangzhou ZGSM Technology Co., Ltd ("ZGSM") warrants this ZGSM-branded hardware product against defects in
materials and workmanship under normal use for a period of SEVEN (7) YEAR from the date of purchase.ZGSM provides free repair or replacement within warranty period.
ZGSM shall charge against defeats by abnormal storage, usage, connection or change the structure or any components of the product.
Damage by thunder stroke over 6KV(L,N to FG) /4KV(L to N) will not covered by warranty based on IEC61000-4-5.
What can you get from us?
Excellent products (unique design, advance printing machine,strict quality control ) Factory direct sale (favorable and competitive price) Great service(OEM,ODM, after-sales services, fast delivery) Professional business consultation.
Q: I don't see my designed dimensions/packaging/delivery etc. Can you make a special order for us?
A: Sure. We're truly customized. You're free to tell us whatever you want.
Q: Do you deal with urgent orders?
A: Sure. Please contact ASAP for details.
Q: I bought from you once. Can I have a special offer this time?
A: Contact for details. We do value our customers; we can and will offer you good price.
CONTRACT INFORMATION
Karen Chen
International Sales & Markting.
Whatsapp/Wechat: +86 13588232941
Email: karen@zgsm-china.com
Hot Tags: Sensor UfO Led High Bay Warehouse Light, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price

