Modular Design 150W ALUMBRADO PUBLICO LED

Main Features
1. Lumileds 3030luminous source with LM-80 report.
2. MEANWELL® HLG driver or Inventronics® driver.
3. Over than 100,000 hours operation lifetime.
4. Have TypeI, TypeII, TypeIII and TypeV four Photometric Types suitable to different road conditions.
5. IK08&IP66.
6. Have UL, DLC, ROHS, CE, GS, CB certificated..
7. Patent product with 7 patent certificates.
8. 5 years Warranty.
- 10KV Surge Protection.
- CE, RoHS, ISO9001, ISO14001.
- 100,000 Hours Lifespan(L70).
- 7 Years Warranty.
- Smart body would not only make the price competitive, but also reduce the freight cost.
| Specifications | |
| Model | ZGSM-LD150H5 |
| LED Brand | Philips LUMILEDS® LUXEON 3030 |
| Driver Brand | Meanwell HLG series/ Inventronics |
| Norminal Wattage | 150W |
| LED Module Quantity | 3 modules |
| Input Voltage | 100-240/277VAC/DC24V |
| Power Efficiency | >90% |
| Power Factor | >0.95 |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >130 lm /w |
| Lamp Rated Lumen output | 19,500 lm (Lumen tolerance +/- 5%) |
| Color Rendering Index | Ra>70 |
| Color Temperature | 3000, 4000, 5000 or 5700K |
| Photometric Type | Type I Medium;Type II Medium;Type III Medium,TypeV Short |
| Optimal Operating Temperature | 25℃ |
| Storage Temperatures | -40°C~50°C |
| Working Environment | Between-40°C~+50°C, 10%~90%RH |
| Total Harmonic Distortion | < 10% |
| Lumen Maintenance | > 75000 hours -L70, @25 ºC (77 ºF) |
| Body and Shell Materials | Anodized Aluminum |
| IP Rating | IP66 with test report |
| IK Rating | IK10 with test report |
| Certification | CE, ROHS, IOS9001, ISO14001, LM80,ENEC,CB |
| Optional Function | 1-10V DC or PWM Signal or Resistance Dimming |
| Timer/Photocell Control | |
| Warranty | 7 years |



Hot Tags: Modular Design 150W ALUMBRADO PUBLICO LED, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price


