Description
Send Inquiry
Product Description




| Specifications | |
| Model | ZGSM-FGD200H4 |
| LED Brand | Lumileds 3030 |
| Driver Brand | Meanwell HLG series |
| Norminal Wattage | 200W |
| LED Module Quantity | 5 modules |
| Input Voltage | 100-240/277VAC |
| Power Efficiency | >90% |
| Power Factor | >0.95 |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >120 lm/w |
| Lamp Rated Lumen output | 24,000 lm (Lumen tolerance +/- 5%) |
| Color Rendering Index | Ra>70 |
| Color Temperature | 3000K, 4000K, 5000K or 5700K |
| Photometric Type | 60,90,110 degrees |
| Optimal Operating Temperature | 25℃ |
| Storage Temperatures | ‘-40℃~+70℃ |
| Working Environment | Between-40°C~+50°C, 10%~90%RH |
| Total Harmonic Distortion | < 10% |
| Lumen Maintenance | > 75,000 hours -L70, @25 ºC (77 ºF) |
| Body and Shell Materials | Anodized Aluminum |
| IP Rating | IP66 with test report |
| IK Rating | IK10 with test report |
| Certification | CE, ROHS, IOS9001, ISO14001, LM80 |
| Optional Function | 1-10V DC or PWM Signal or Resistance Dimming |
| Timer/Photocell Control | |
| Warranty | 7 years |
| Packing Details | |
| Fixture Dimension | 585 x340 x332 mm |
| Fixture Weight | 7.0 kg /15.4 lbs |
| Packing Dimension | 635 x365 x160 mm |
| Packing Weight | 8.1 kg /17.9 lbs |
Company Overview







Hot Tags: 200w motion sensor led lamp fixture, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price

