38W LED Carpark Street Light With PMMA

Introduction
Many local authorities today have an outdated public lighting installation that urgently needs to be replaced, yet have only a limited budget available. We have the answer to their needs. With its compact design and modern LED architecture, Kmini series is a versatile, cost-effective luminaire that fulfil basic functional road lighting requirements. It is made of high-quality components that ensure long lifetime and low maintenance cost. Then comes our Kmini series street lighting luminaire that provides effective illumination while at the same time cutting energy and maintenance bills.
Application
Roadway, street, path way, park, public square, parking lot, carpark
| Specifications | |
| Model | ZGSM-LD38Kmini |
| LED Brand | Philips Lumileds 3030 2D |
| Driver Brand | Inventronics |
| Norminal Wattage | 38W |
| LED Quantity | 56 Units |
| Input Voltage | 100-240/277V AC/DC12/24V |
| Power Efficiency | >90% |
| Power Factor | >0.95 |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >130 lm /w |



AFTER-SALE SERVICE
Hangzhou ZGSM Technology Co., Ltd (“ZGSM”) warrants this ZGSM-branded hardware product against defects in materials and workmanship under normal use for a period of SEVEN (7) YEAR from the date of purchase. ZGSM provides free repair or replacement within warranty period. ZGSM shall charge against defeats by abnormal storage, usage, connection or change the structure or any components of the product.
*Damage by thunder stroke over 10KV(L,N to FG) /6KV(L to N) will not covered by warranty based on EC61000-4-5.
Hot Tags: 38W LED Carpark Street Light With PMMA , manufacturers, suppliers, buy, cheap, price


