LED Outdoor Lighting With ANSI136.41 Socket

| Specifications | |
| Model | ZGSM-LD90KM |
| LED Brand | Philips LUMILEDS® LUXEON 3030 |
| Driver Brand | Meanwell HLG series/ Inventronics |
| Norminal Wattage | 90W |
| LED Chip Quantity | 144pcs |
| Input Voltage | 100-240/277VAC |
| Power Efficiency | >90% |
| Power Factor | >0.95 |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >130 lm /w |
| Lamp Rated Lumen output | 11,700 lm (Lumen tolerance +/- 5%) |
Application
Roadway, street, path way, park, public square, parking lot, carpark, high way, Urban main roads
Here are our project with our K series all die-casting street light.

Main specs



What we can do

1. ODM or OEM
2. Lighting design-Street lighting design, indoor lighting design, area(football field, tennis, port lighting) lighting design
3. Lighting mode-timer, 0-10 dimming and smart controller solution.
4. Logo print-put your logo on your lamps.
5. Customized-RAL color for lamp housing.
6. Package design-putting your own logo on a package or coming up with a cool label or sticker.
Related product
FAQ
Q1. How do you ship the goods and how long does it take to arrive?
A: We usually ship by DHL, UPS, FedEx or TNT. It usually takes 3-5 days to arrive. Airline and sea shipping also optional.
Q2. How to proceed an order for led light?
A: Firstly let us know your requirements . Secondly We quote according to your requirements or our suggestions. Thirdly customer confirms the samples and places deposit for formal order. Fourthly We arrange the production.
Hot Tags: LED Outdoor Lighting With ANSI136.41 Socket, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price





