ENEC CB 90w lighting outdoor with LM79 and LM80
Specification
| Model | ZGSM-LD90KM |
| LED Brand | LUMILEDS® LUXEON 3030 |
| Driver Brand | Meanwell HLG series/ Inventronics |
| Norminal Wattage | 90W |
| LED Chip Quantity | 144pcs |
| Input Voltage | 100-240/277VAC |
| Power Efficiency | >90% |
| Power Factor | >0.95 |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >130 lm /w |
| Lamp Rated Lumen output | 11700 lm (Lumen tolerance +/- 5%) |
| Color Rendering Index | Ra>70 |
| Color Temperature | 4000, 5000 or 5700K |
| Photometric Type | Type I Medium;Type II Medium;Type III Medium |
| Optimal Operating Temperature | 25ºC |
| Storage Temperatures | -40°C~50°C |
| Working Environment | Between-40°C~+50°C, 10%~90%RH |
| Total Harmonic Distortion | < 10% |
| Lumen Maintenance | > 10000 hours -L70, @25 ºC (77 ºF) |
| Body and Shell Materials | Die-cast aluminum; Tempered Glass |
| IP Rating | IP66 with test report |
| IK Rating | IK08 with test report |
| Certification | CE, ROHS, IOS9001, ISO14001, LM-80 |
| Optional Function | 1-10V DC or PWM Signal or Resistance Dimming |
| Timer/Photocell Control | |
| Warranty | 7 years |
| Packing Details | |
| Fixture Dimension | 726*357*127 mm |
| Fixture Weight | 8.1kg |
| Packing Dimension | 785*415*200 mm |
| Packing Weight | 10.1 kg |
Moe
INTERNATIONAL SALES & Marketing
Mob: +86 159 9016 1730
HANGZHOU ZGSM TECHNOLOGY CO., LTD
1188 JINXI SOUTH RD., LINGLONG INDUSTRIAL ZONE, LIN'AN - 311301, HANGZHOU, ZHEJIANG, CHINA| ZGSM-CHINA.COM
Hot Tags: enec cb 90w lighting outdoor with lm79 and lm80, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price

