IES LM-79 LED STREET LIGHT

Advantages:
Smart Design;
Smooth Body;
IP66 IK10;
ENEC CB Certificated;
All in Kmini Series
Specification
| Model | ZGSM-LD38Kmini |
| LED Brand | Philips LUMILEDS® LUXEON 3030 |
| Driver Brand | MeanWell XLG Driver | Inventronics Driver |
| Norminal Wattage | 38W |
| Input Voltage | 100-240V /277V AC 50 /60Hz |
| Power Efficiency | >90% |
| Power Factor | >0.95 |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >130 lm/w |
| Lamp Rated Lumen output | 4940 lm |
| Color Rendering Index | Ra>70 |
| Color Temperature | 4000K (Nature White), 5000K (Pure White), 5700K (Cool White) |
| Photometric Type | 2M |
| Operating Temperature | 40 ºC to +50 ºC |
| Total Harmonic Distortion | < 20% |
| Lumen Maintenance | > 100,000 hours -L70, @25 ºC (77 ºF) |
| Materials | Die-cast aluminum;Tempered Glass |
| IP Rating | IP66 with test report |
| IK Rating | IK10 with test report |
| Certification | CE, ROHS, IOS9001, ISO14001, LM80 |
| Optional Function | 0-5V, 0-10V, PWM, Timer |
| Photocell Control | |
| Warranty | 5 years |
| Packing Details | |
| Fixture Weight | 2.2 kg |
| Packing Dimension | 465 X200 X100 mm |
| Packing Weight | 2.6 kg /32.0 lbs |
Project picture
Shipping Method:
For small qtty will be shipped by courier door to door e.g: DHL, UPS, EMS, FEDEX IE, FEDEX IP, TNT ( shipping days 3-4 days)
For bigger qtty will be shipped by sea shipment to your pointed nearest seaport ( shipping days 1 month)
Optional paymet ways:
TT wire/bank transfer or PayPal or Western Union
Delivery time:
Small order: 3-5 days
Bigger order: 7-15 days.
Our Service:
OEM/ODM Service
Our professional R&D dept. can develop different products for different target prices and different requirements.
Free sample service
Samples can be free.
Sample which we have in stock, will be sent to you within 1 working day.
OEM sample, will be sent to you within 3 working days.
Direct factory, Competitive price
We are manufacturer.Factory price, various products we can source for you.
Quality control
We have a strict quality control system, Professional QC team.
Factory show

CONTRACT INFORMATION
Karen Chen
International Sales & Markting.
Whatsapp/Wechat: +86 13588232941
Email: karen@zgsm-china.com
Hot Tags: IES LM-79 LED STREET LIGHT, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price

