LED STREET LIGHTING with Motion Sensor Photocell

Advantages:
Easy Maintenance, tool-less to open the cover of driver box
Meanwell XLG Driver and Inventronics driver for 0-5V, 0-10V, PWM, Timer dimming.
Photocell available
Luminaire efficacy up to 130-135lm/w.
Competitive price.
5 years warranty.
IP66 and IK10.
With Surge Projector Device to provide more reliable guarantee for led driver, extend the life of product.
Full die-cast aluminum housing to prevent guano.
Specification
| Model | ZGSM-LD130Kmini2 |
| LED Brand | LUMILEDS® LUXEON 3030/5050 |
| Driver Brand | MeanWell XLG Driver | Inventronics Driver |
| Norminal Wattage | 130W |
| Input Voltage | 100-240V /277V AC 50 /60Hz |
| Power Efficiency | >90% |
| Power Factor | >0.95 |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | Up to 152 lm/w |
| Lamp Rated Lumen output | up to 19500lm |
| Color Rendering Index | Ra>70 |
| Color Temperature | 4000K (Nature White), 5000K (Pure White), 5700K (Cool White) |
| Photometric Type | 2M |
| Operating Temperature | 40 ºC to +50 ºC |
| Total Harmonic Distortion | < 20% |
| Lumen Maintenance | > 100,000 hours -L70, @25 ºC (77 ºF) |
| Materials | Die-cast aluminum |
| IP Rating | IP66 with test report |
| IK Rating | IK10 with test report |
| Certification | CE, ROHS, IOS9001, ISO14001, LM80 |
| Optional Function | 0-5V, 0-10V, PWM, Timer |
| Photocell Control | |
| Warranty | 5 years |
| Packing Details | |
| Fixture Weight | 3.84 kg |
| Packing Dimension | 735 X195 X120 mm |
| Packing Weight | 4.42 kg |
Project picture
Factory show

Motion Sensor:
1) 0-10V dimming port, 3 or 2 dimming options
2) 12 / 24V DC input, suitable for DC system or with 12 / 24V DC auxiliary LED power supply
3) Patented high-gain antenna with high-sensitivity mode and anti-interference mode (suitable for metal reflection Installation environment)
4) 15 meters maximum installation height, suitable for most warehouses
5) With patented remote control, the launch angle of the remote control can be adjusted according to the installation height Degree to avoid misuse
6) Dim + / Dim- function to set the brightness of motion sensing
7) Light control priority function
Hot Tags: led street lighting with motion sensor photocell, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price


