Description
Send Inquiry
7pin base DALI Dimming 120W Outdoor Street Light



Specifications
| Specifications | |
| Model | ZGSM-LD120KM |
| LED Brand | LUMILEDS® LUXEON 3030 |
| Driver Brand | Meanwell / Inventronics |
| Norminal Wattage | 120W |
| LED Chip Quantity | 192pcs |
| Input Voltage | 100-240/277VAC |
| Power Efficiency | >90% |
| Power Factor | >0.95 |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >130lm /w |
| Lamp Rated Lumen output | 15600 lm (Lumen tolerance +/- 5%) |
| Color Rendering Index | Ra>70 |
| Color Temperature | 4000, 5000 or 5700K |
| Photometric Type | Type I Medium;Type II Medium;Type III Medium |
| Optimal Operating Temperature | 25℃ |
| Storage Temperatures | -40°C~50°C |
| Working Environment | Between-40°C~+50°C, 10%~90%RH |
| Total Harmonic Distortion | < 10% |
| Lumen Maintenance | > 75,000 hours -L70, @25 ºC (77 ºF) |
| Body and Shell Materials | Die-cast aluminum;Tempered Glass |
| IP Rating | IP66 with test report |
| IK Rating | IK08 with test report |
| Certification | CE, ROHS, IOS9001, ISO14001, LM-80 |
| Optional Function | 1-10V DC or PWM Signal or Resistance Dimming |
| Timer/Photocell Control | |
| Warranty | 7 years |
| Packing Details | |
| Fixture Dimension | 726x357 x127mm |
| Fixture Weight | 8.2 kg |
| Packing Dimension | 790 x420x165 mm |
| Packing Weight | 10.2 kg |
Overview
Lumileds 3030 Chips.
Meanwell HLG Driver and Inventronics driver for 0-5V, 0-10V, PWM, Timer dimming.
Tempered Glass lens.
Competitive price.
7 years warranty.
IP66 and IK08.
Company Profile









Hot Tags: 7pin base dali dimming 120w outdoor street light, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price


