Description
Send Inquiry
IK10 120 Watt LED Street Light
|
| Specifications | |
| Model | ZGSM-LD120KM |
| LED Brand | Philips LUMILEDS® LUXEON 3030 |
| Driver Brand | Non-dimmable: MeanWell HLG Driver or Dimmable: Inventronics Driver |
| Norminal Wattage | 120W |
| Input Voltage | 100-240V /277V AC 50 /60Hz |
| Power Efficiency | >90% |
| Power Factor | >0.95 |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >130 lm /w |
| Lamp Rated Lumen output | 15,600 lm |
| Color Rendering Index | Ra>70 |
| Color Temperature | 3000K (Warm White) 4000K (Nature White), 5000K (Pure White), 5700K (Cool White) |
| Photometric Type | Type I, II, II BLS, III |
| Operating Temperature | 40 ºC to +50 ºC |
| Total Harmonic Distortion | < 20% |
| Lumen Maintenance | > 100,000 hours -L70, @25 ºC (77 ºF) |
| Materials | Die-cast aluminum;Tempered Glass |
| IP Rating | IP66 with test report |
| IK Rating | IK08 with test report |
| Certification | CE, ROHS, IOS9001, ISO14001, LM80 |
| Optional Function | 0-5V, 0-10V, PWM, Timer |
| Dali Photocell Control | |
| Warranty | 7 years |
| Packing Details | |
| Fixture Weight | 7.8 kg /17.2 lbs |
| Packing Dimension | 1pc/ctn, 785*420*160mm |
| Packing Weight | 9.5kgs |
Related Products

Installation Process


IK10 120 Watt LED Street Light Applications



Our Company


Hot Tags: IK10 120 Watt LED Street Light, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price



