Description
Send Inquiry

PRODUCT DETAILS



REAL PROJECTS


| Single LED’s damage won't affect others' normal work | A variety of color temperature is available |
| Smart ready for future update | Wide range of color temperature: 2200-6500K |
| Black and Silver body color for optional | Cable, 3-pole Connection |
| High end LUMILED LED chips | Frosty white cover is available |
| Designed for easy technology upgrade (Future Proof) | WAGO cable connector are used |
| ULOR = 0 (zero uplight) | Operating temperature range - 40 ºC < Ta < 50 ºC |
| Adjustable Output Current (AOC) with Programmability | Design is fully comply with local authority light spill requirements |
| Full and half cut off spectra are optional | Full power Wide Output current range (constant power) |
| Easy to keep horizontal with Level bubbles | Lumileds LED chips are one of the most advanced LEDs in the world |
| Driver offers the full flexibility in dimming | Standard Deviation of Color Matching <5 SDCM |
| European appearance design | ISTMT report |
| Good applicate to solar street light system | Australian SAA certification |
| ZHAGA socket is available | IEEE C62.41.2-2002-IEEE |
| Use German WAGO connectors for internal wiring, safe, convenient & fast | Smooth back design prevent dust accumulation |
| IES LM-82-12 Test report is available | IP66,IK10 test reports |
| Sleek, light-weight and well-designed luminaire | High quality aluminium heat sink that provides efficient heat dissipation |
| Optional light distribution curve available with Type I, II, III, V | Environmental friendly |
| Class I or Class II drivers are optional | RGB is available |
| Heat resistant silicone rubber | Supply voltage: 90-305VAC |
| Pre-programmable stand-alone dimming | 280W, 560W, 840W models for your option. |
| Mounting bracket made of die-casting aluminum; | Class I and Class II drivers are both available |
| Walkway, parks and garden illumination | The long bracket can rotate freely at 120 degrees |
| Both Class I or Class II are available | beautiful Appearance and contains the vents |
| Power automatically switch off when opening | Switch cycle 10,000 times |
| Driver on metal plate for easy placement | Can be added 3m flex & plug |
| IEC62717:2014 report for LED module parts | Standby power consumption: < 0.5 W |
| With driver mounted in right position which is good for heat dissipation | Value for money / most competitive product in its segment |
| Good solution for HID/HPS replacement | Long fixture lifetime |
| Streamline design-no accumulation | Suitable for Wide Ambient Temperatures -40°C to 50°C |
| 40W 50W 60W for 1 module all available | EMC LVD certified |
| 30-240W wide range wattages | High quality aluminium heat sink that provides efficient heat dissipation |
| Competitive prices among other factory | LED Module Replaceable |
| Good heat dissipation | EMC 55015 reported |
| Driver with OLC function if necessary | Light can be warm and cold |
| IP67 Rating LED Modules in the lamp body | 5 Years Warranty. |
Hot Tags: led gas station light 80w, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price

