Description
Send Inquiry
200w Energy Saving LED factory Light

Product specification
| Specifications | |
| Model | ZGSM-GCD200H5 |
| LED Brand | LUXEON® TX/LG |
| Driver Brand | Meanwell HLG series |
| Norminal Wattage | 200W |
| Input Voltage | 100-240/277VAC |
| Power Efficiency | >90% |
| Power Factor | >0.9 |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >140lm/w |
| Lamp Rated Lumen output | 28000 lm (Lumen tolerance +/- 5%) |
| Color Rendering Index | Ra>70 |
| Color Temperature | 3000 4000 5000 or 5700K |
| Photometric Type | 110 degrees |
| Optimal Operating Temperature | 25ºC |
| Storage Temperatures | -40ºC~+70ºC |
| Working Environment | Between-40°C~+50°C, 10%~90%RH |
| Total Harmonic Distortion | < 10% |
| Lumen Maintenance | > 100,000 hours -L70, @25 ºC (77 ºF) |
| Body and Shell Materials | Anodized Aluminum |
| IP Rating | IP66 with test report |
| IK Rating | IK10 with test report |
| Certification | CE,ROHS,GS,CB |
| Optional Function | 1-10V DC or PWM Signal or Resistance Dimming |
| Timer | |
| Warranty | 7 years |
| Packing Details | |
| Fixture Dimension | 585 x340 x156 mm |
| Fixture Weight | 7.2 kg |
| Packing Dimension | 635 x365 x160 mm |
| Packing Weight | 8.3 kg |
How long i can get the feedback after we sent the enquiry?
We will reply you within 12 hours in working day.








Hot Tags: 200w Energy Saving LED factory Light, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price

