RA90 50W Led High Bay Light

About Product:
The ZGSM® H5B-Series LED high bay lights are using LUMILEDS® LUXEON 3030 2D luminous
source, providing excellent lumen output,long-lasting stability and splendid sight.
The ZGSM H5B -Series LED high bay lights have a high luminous efficiency and better service life.
Provide 7 years warranty on luminaire
| Specifications | |
| Model | ZGSM-GCD50H5B |
| LED Brand | LUMILEDS® LUXEON 3030 |
| Driver Brand | Meanwell HLG series |
| Norminal Wattage | 50W |
| LED Module Quantity | 1 module |
| Input Voltage | 100-240/277VAC/DC12/24V |
| Power Efficiency | >90% |
| Power Factor | >0.95 |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >130lm/w |
| Lamp Rated Lumen output | 6500 lm (Lumen tolerance +/- 5%) |
| Color Rendering Index | Ra>70 |
| Color Temperature | 3000,4000 5000 or 5700K |
| Photometric Type | 60,90,110 degrees |
| Optimal Operating Temperature | 25℃ |
| Storage Temperatures | ‘-40℃~+70℃ |
| Working Environment | Between-40°C~+50°C, 10%~90%RH |
| Total Harmonic Distortion | < 10% |
| Lumen Maintenance | > 100000 hours -L70, @25 ºC (77 ºF) |
| Body and Shell Materials | Anodized Aluminum |
| IP Rating | IP66 with test report |
| IK Rating | IK10 with test report |
| Certification | CE,ROHS,GS,CB,UL,DLC,SAA |
| Optional Function | 1-10V DC or PWM Signal or Resistance Dimming |
| Timer/Photocell Control | |
| Warranty | 7 years |
| Packing Details | |
| Fixture Dimension | 166 x270 x190mm |
| Fixture Weight | 2.4kg / 5.3 lbs |
| Packing Dimension | 285 x370 x200 mm |
| Packing Weight | 3.0 kg /6.6 lbs |




2,About ZGSM








Certification:
ENEC, CE, EMC, LVD, ROHS, CB, FCC, Salt Spray Test, Vibration test, LM79, LM80, ISO9001, ISO14001, ISO50001.
Hot Tags: RA90 50W Led High Bay, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price

