190lm/w UFO High Bay Light

Advantages:
– Luminaire efficacy: Up to 190 lm /w
– Symmetrical beam angle: 60°, 90°, 110°
– Impact resistance: IK10
– Type of protection: IP65
– Available from 3000K, 4000K 5000K, 5700K
– Available with Motion /PIR Sensor
Specification
| Model | ZGSM-HB09100S |
| LED Brand | Philips LUMILEDS® LUXEON 2835/3030 |
| Driver Brand | MOSO driver |
| Norminal Wattage | 100W |
| Input Voltage | 100-240V /277V AC 50 /60Hz |
| Power Efficiency | >94% |
| Power Factor | >0.95 |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >145-190 lm /w |
| Lamp Rated Lumen output | 14,500-19,000 lm |
| Color Rendering Index | Ra>70 |
| Color Temperature | 3000K, 4000K(Nature White), 5000K (Pure White), 5700K (Cool White) |
| Photometric Type | 60 90 110 degree |
| Operating Temperature | 40 ºC to +50 ºC |
| Total Harmonic Distortion | < 20% |
| Lumen Maintenance | > 50,000 hours -L70, @25 ºC (77 ºF) |
| Materials | Aluminum;PC |
| IP Rating | IP65 with test report |
| IK Rating | IK10 with test report |
| Certification | CE,ROHS, IOS9001, ISO14001, LM80 |
| Warranty | 5 years |
| Packing Details | |
| Fixture Weight | 2.6 kg |
| Packing Dimension | 340 X340 X150 mm |
| Packing Weight | 3.2 kg |
Project picture

Factory show

Zigbee Wireless Control System
ZigBee 2.4G 1-10V dimming LED controller Connected to a dimming driver, this controller shows real-time data on App, such as current, power rate
and power consumption. It is applied to street, office and industry LED lighting for dimming purposes. It works with 1-10V or 0-10V dimming drivers .
Also it works with ZigBee lighting control system to achieve short-distance or long-distance controlling led lights by Mobile Phone, Tablet, PC,
Touch Switch, Remote Control, Daylight Sensor and Motion Sensor.
Shipping Method:
For small qtty will be shipped by courier door to door e.g: DHL, UPS, EMS, FEDEX IE, FEDEX IP, TNT ( shipping days 3-4 days)
For bigger quantities will be shipped by sea shipment to your pointed nearest seaport ( Shipping days around 1 month)
Optional paymet ways:
T/T wire/bank transfer or PayPal or Western Union, L/C also acceptable for large orders.
Delivery time:
Small order: 3-5 days
Bigger order: 7-15 days.
CONTRACT INFORMATION
Karen Chen
International Sales & Markting.
Whatsapp/Wechat: +86 13588232941
Email: karen@zgsm-china.com
Hot Tags: 190lm/w ufo high bay light, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price


