Description
Send Inquiry
Golf Field Led Flood Light IP66 840W
| Nominal wattage | 840W |
| LED Brand & Qty. | Lumileds 3030 1334pcs |
| Lumen Output | 126000 lm |
| Voltage | 100-240V /277V AC 50 /60Hz |
| Driver Brand | Inventronics Driver |
| Beam angle | 15°, 30°, 45°, 60º |
| Rating | IP66, IK10 |
| CCT | 3000K, 4000K, 5000K, 5700K |
| CRI | > 70 |
| Power Factor | > 0.95 |
| Power Efficiency | > 90% |
| Lifetime(hrs) | >100,000(L70) |
| Material | Die-casting aluminum, Toughened glass and PC |
| Housing Color | Black |
| Installation | Whole fixture 0~360º adjustable; Single module 0~90º adjustable |
| Fixture | 687*836*222mm, 43kg |
| Packing | 770*900*235mm, 49kg |
Rain Ren
Hangzhou ZGSM Technology co.,Ltd
rain@zgsm-china.com
Skype: ren-rain
wechat: rain18257167671
WhatsApp: +86 18257167671
Hot Tags: Golf Field Led Flood Light IP66 840W, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price

