

Specification
| Model | ZGSM-LD25KS |
| LED Brand | LUMILEDS® LUXEON 3030 |
| Driver Brand | Meanwell HLG series/ Inventronics |
| Norminal Wattage | 25W |
| LED Chip Quantity | 48pcs |
| Input Voltage | 100-240/277VAC |
| Power Efficiency | >90% |
| Power Factor | >0.95 |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >125 lm /w |
| Lamp Rated Lumen output | 3125 lm (Lumen tolerance +/- 5%) |
| Color Rendering Index | Ra>70 |
| Color Temperature | 4000, 5000 or 5700K |
| Photometric Type | Type I Medium;Type II Medium;Type III Medium |
| Optimal Operating Temperature | 25ºC |
| Storage Temperatures | -40°C~50°C |
| Body and Shell Materials | Die-cast aluminum; Tempered Glass |
| IP Rating | IP66 with test report |
| IK Rating | IK08 with test report |
| Optional Function | 1-10V DC or PWM Signal or Resistance Dimming |
| Timer/Photocell Control | |
| Warranty | 7 years |
| Packing Details | |
| Fixture Dimension | 614*224*135 mm |
| Fixture Weight | 5.8 kg |
| Packing Dimension | 675*290*220 mm |
| Packing Weight | 7.3 kg |
Our Services
Quick response
All requests will be reply within 12 hours.
How long i can get the feedback after we sent the enquiry?
We will reply you within 12 hours in working day.
Can you do our design?
Of course, your customized design (OEM) is available.
Can you make our design for the package?
Yes, please send us the d
What's the universal lead-time for order delivery?
Small production: 3-4 days Mass production :7-15days or basing on your qty.
esign you need ,we will value the price and make the exact same package basing on your design. MOQ 1000pcs.
Moe
INTERNATIONAL SALES & Marketing
Mob: +86 159 9016 1730
HANGZHOU ZGSM TECHNOLOGY CO., LTD
1188 JINXI SOUTH RD., LINGLONG INDUSTRIAL ZONE, LIN'AN - 311301, HANGZHOU, ZHEJIANG, CHINA| ZGSM-CHINA.COM
Hot Tags: easy maintenance 25w outdoor led street lights, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price

