Description
Send Inquiry
Die Casting Housing LED street light Kmini Series 28W | |
|
| Specifications | |
| Model | ZGSM-LD38Kmini |
| LED Brand | Lumileds 3030 2D |
| Driver Brand | Inventronics |
| Norminal Wattage | 38W |
| LED Quantity | 40 Units |
| Input Voltage | 100-240/277V AC/DC12/24V |
| Power Efficiency | >90% |
| Power Factor | >0.95 |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >130 lm /w |
| Lamp Rated Lumen output | 4940 lm (Lumen tolerance +/- 5%) |
| Color Rendering Index | Ra>70 |
| Color Temperature | 3000, 4000, 5000 or 5700K |
| Photometric Type | Type II Medium |
| Optimal Operating Temperature | 25℃ |
| Storage Temperatures | -40°C~50°C |
| Working Environment | Between-40°C~+50°C, 10%~90%RH |
| Total Harmonic Distortion | < 20% |
| Lumen Maintenance | > 100,000 hours -L70, @25 ºC (77 ºF) |
| Material | Housing: Die-cast aluminum, Lens:PC |
| IP Rating | IP66 |
| IK Rating | IK10 |
| Certification | CE, ROHS, IOS9001, ISO14001, LM80 |
| Surge Protection Device | 10KV |
| Optional Function | Photocell Control |
| Warranty | 5 years |

Company presentation





Hot Tags: led street light 38w, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price


