Description
Send Inquiry

| Number of modules | 3 |
| Model No. | ZGSM-LD120H4 |
| LED working current | 50mA |
| Nominal Wattage | 120W |
| Input voltage | VAC220-240/277V,50/60HZ |
| LED Chips | Lumileds 5050 |
| LED Driver | INVENTRONICS DALI |
| CCT | 4000K, 5000K, 5700K |
| Life time | > 100, 000 hours -L70, @25 ºC (77 ºF) |
| Lumen Output(lm) | 19800 |
| Luminous efficacy(lm/w) | 165 |
| Lighting distribution | Type II |
| Surge Protection Device | 10KV |
| Working temperature | -40°C~50°C |
| Warranty | 7 years |
| Ratings | IP66, IK10 |
| Certificates | CE, CB,ENEC,RoHS |
| Product size | 577*316*136 mm |
| Carton size | 630*370*200 mm |
| Gross weight | 8.6 kg |
| Net weight | 7.3 kg |

Hot Tags: led street light with dali dimming function driver, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price

