Description
Send Inquiry


Specifications
| Model | ZGSM-LD80H4 |
| LED Brand | LUMILEDS® LUXEON 3030 2D |
| Driver Brand | Meanwell HLG series/ Inventronics |
| Norminal Wattage | 80W |
| LED Module Quantity | 2 modules |
| Input Voltage | 100-240/277VAC/DC24V |
| Power Efficiency | >90% |
| Power Factor | >0.95 |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >140 lm /w |
| Lamp Rated Lumen output | 11200 lm (Lumen tolerance +/- 5%) |
| Color Rendering Index | Ra>70 |
| Color Temperature | 3000, 4000, 5000 or 5700K |
| Photometric Type | Type I Medium;Type II Medium;Type III Medium,TypeV Short |
| Optimal Operating Temperature | 25℃ |
| Storage Temperatures | -40°C~50°C |
| Working Environment | Between-40°C~+50°C, 10%~90%RH |
| Total Harmonic Distortion | < 10% |
| Lumen Maintenance | > 100000 hours -L70, @25 ºC (77 ºF) |
| Body and Shell Materials | Anodized Aluminum |
| IP Rating | IP66 with test report |
| IK Rating | IK10 with test report |
| Certification | CE, ROHS, IOS9001, ISO14001, LM80 |
| Optional Function | 1-10V DC or PWM Signal or Resistance Dimming |
| Timer/Photocell Control | |
| Warranty | 7 years |
| Packing Details | |
| Fixture Dimension | 504x316 x136 mm |
| Fixture Weight | 6.1 kg |
| Packing Dimension | 555x370 x200 mm |
| Packing Weight | 7.3 kg |

Company Overview





Hot Tags: LED Streetlights IP66 RoHS ENEC, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price

