super brightness outdoor dmx dimmable 100w 150w 180w 200w led high bay light 23000 lumen fixture
| Specifications | |
| Model | ZGSM-GCD200H4B |
| LED Brand | Philips LUXEON® 3030 2D |
| Driver Brand | Meanwell HLG series |
| Norminal Wattage | 200W |
| LED Module Quantity | 5 modules |
| Input Voltage | 100-240/277VAC |
| Power Efficiency | >90% |
| Power Factor | >0.95 |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >130lm/w |
| Lamp Rated Lumen output | 26,000 lm (Lumen tolerance +/- 5%) |
| Color Temperature | 3000K, 4000K, 5000K or 5700K |
| Photometric Type | 60,90,110 degrees |
| Body and Shell Materials | Anodized Aluminum |
| IP Rating | IP66 with test report |
| IK Rating | IK10 with test report |
| Certification | CE,ROHS,GS,CB, ISO9001, ISO14001 |
| Optional Function | 1-10V DC or PWM Signal or Resistance Dimming |
| Timer/Photocell Control | |
| Warranty | 7 years |





Hot Tags: super brightness outdoor dmx dimmable 100w 150w 180w 200w led high bay light 23000 lumen fixture, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price

