Description
Send Inquiry
100W IP66 led gas station canopy light petrol station light

Product spec.:
| Specifications | |
| Model | ZGSM-QD100H5 |
| LED Brand | Lumileds 3030 |
| Driver Brand | Meanwell |
| Norminal Wattage | 100W |
| LED Module Quantity | 2 modules |
| Input Voltage | 100-240/277VAC/DC24V |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >130lm/w |
| Lamp Rated Lumen output | 13000 lm (Lumen tolerance +/- 5%) |
| Color Rendering Index | Ra>70 |
| Color Temperature | 3000 4000 5000 or 5700K |
| Photometric Type | 60,90,110 degrees |
| Body and Shell Materials | Anodized Aluminum |
| IP Rating | IP66 with test report |
| IK Rating | IK10 with test report |
| Certification | CE,ROHS,GS,CB,SAA,CB |
| Optional Function | 1-10V DC or PWM Signal or Resistance Dimming |
| Timer/Photocell Control | |
| Warranty | 7 years |
| Ceiling Thickness | 5 to 25 mm /0.2 to 1.0 inches |
| Hole Size | 346 ×285 mm /13.6 ×11.2 inches |
Product overview:



Project:


Hot Tags: 100w ip66 led gas station canopy light petrol station light, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price

