100W LED Ultra Bright Gas Station Lights

Specification
| Model | ZGSM-QD100H5 |
| LED Brand | Lumileds 3030 |
| Driver Brand | Meanwell /Inventronics |
| Norminal Wattage | 100W |
| LED Module Quantity | 2 modules |
| Input Voltage | 100-240/277VAC/DC24V |
| Power Efficiency | >90% |
| Power Factor | >0.95 |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >130 lm/w |
| Lamp Rated Lumen output | 13000 lm (Lumen tolerance +/- 5%) |
| Color Rendering Index | Ra>70 |
| Color Temperature | 3000K, 4000K, 5000K or 5700K |
| Photometric Type | 60,90,110 degrees |
| Optimal Operating Temperature | 25ºC |
| Storage Temperatures | '-40ºC~+70ºC |
| Working Environment | Between-40°C~+50°C, 10%~90%RH |
| Total Harmonic Distortion | < 10% |
| Lumen Maintenance | > 75,000 hours -L70, @25 ºC (77 ºF) |
| Body and Shell Materials | Anodized Aluminum |
| IP Rating | IP66 with test report |
| IK Rating | IK10 with test report |
| Certification | CE, ROHS, IOS9001, ISO14001, LM80 |
| Optional Function | 1-10V DC or PWM Signal or Resistance Dimming |
| Timer/Photocell Control | |
| Warranty | 7 years |
| Ceiling Thickness | 5 to 25 mm /0.2 to 1.0 inches |
| Hole Size | 346 ×285 mm /13.6 ×11.2 inches |
What information should I let you know if I want to get a quotation?
A:-size of the products (Length x Width x Height)
-material and surface handling (We could advise if you’re not sure)
-printing colors (could quote 4C if you’re not sure)
-quantity
-FOB price is our usual price term, if you need CIF price, please let us know your port of destination.
-If it is possible, please also provide with pictures or design sketch for checking. Samples will be best for clarifying. If not, we will recommend relevant products with details for reference.







Hot Tags: 100W LED Ultra Bright Gas Station Lights, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price

