Lumileds 150W LED Gas Station Canopy Lamp

Specification
| Model | ZGSM-QD150H5 |
| LED Brand | Lumileds 3030 |
| Driver Brand | Meanwell/ Inventronics |
| Norminal Wattage | 150W |
| LED Module Quantity | 3 modules |
| Input Voltage | 100-240/277VAC |
| Power Efficiency | >90% |
| Power Factor | >0.95 |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >115 lm/w |
| Lamp Rated Lumen output | 17,250 lm (Lumen tolerance +/- 5%) |
| Color Rendering Index | Ra>70 |
| Color Temperature | 3000K, 4000K, 5000K or 5700K |
| Photometric Type | 60,90,110 degrees |
| Optimal Operating Temperature | 25ºC |
| Storage Temperatures | '-40ºC~+70ºC |
| Working Environment | Between-40°C~+50°C, 10%~90%RH |
| Total Harmonic Distortion | < 10% |
| Lumen Maintenance | > 75,000 hours -L70, @25 ºC (77 ºF) |
| Body and Shell Materials | Anodized Aluminum |
| IP Rating | IP66 with test report |
| IK Rating | IK10 with test report |
| Certification | CE, ROHS, IOS9001, ISO14001, LM80 |
| Optional Function | 1-10V DC or PWM Signal or Resistance Dimming |
| Timer/Photocell Control | |
| Warranty | 7 years |
| Ceiling Thickness | 5 to 25 mm /0.2 to 1.0 inches |
| Hole Size | 419 ×285 mm /16.5 ×11.2 inches |
| Packing Details | |
| Fixture Dimension | 389 x304 x120 mm |
| Fixture Weight | 4.4 kg /9.7 lbs |
| Packing Dimension | 425 x365 x200 mm |
| Packing Weight | 5.2 kg /11.5 lbs |
Q: Do you deal with urgent orders?
A: Sure. Please contact ASAP for details.
Q: I bought from you once. Can I have a special offer this time?
A: Contact for details. We do value our customers; we can and will offer you good price. :)
Compatible with the International Dark Sky Association
1 module 40W 50W 60W all have
Power from 30 to 240 W
The steel case is pretty good
special module design easy maintenance
10 / 20KV wave protector if required
Competitive prices in other factories
Power factor> 0.95
Energy efficiency> 90%







Hot Tags: Lumileds 150W LED Gas Station Canopy Lamp, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price

