130W Die-casting housing high quality LED street light
| Model | ZGSM-LD130Kmini |
| LED Brand | LUMILEDS® LUXEON 3030 |
| Driver Brand | Inventronics/Meanwell |
| Norminal Wattage | 130W |
| Input Voltage | 100-240/277VAC/DC24V |
| Lamp Rated Luminous Efficiency | >136 lm /w |
| Lamp Rated Lumen output | 17680 lm |
| Color Temperature | 4000, 5000 or 5700K |
| Body and Shell Materials | Die-cast aluminum |
| Shell color | Light grey or Deep grey |
| lens | Tempered Glass |
| Photometric Type | 12M |
| Certification | CE, ROHS, IOS9001, ISO14001, LM-80 |
-Tool-less design, easy for maintenance
- Nice quality with very reasonable prices.
- Philips Lumileds 3030 or 5050 Chips.
- Mean Well or Inventronics Driver.
- 60W to 130W power range.
- 136-163lm/W Luminaire Efficacy .
- 10KV Surge Protection.
- 100,000 Hours Lifespan(L70).
- 5 Years Warranty.
- CE, RoHS,LM80, ISO9001, ISO14001,ISO50001,BSOHSAS18001



Moe
International Sales & Marketing.
Mob: +86 159 9016 1730
Skype: moe_zgsm@163.com
Whatsapp: +86 159 9016 1730
QQ: 287556787
Hangzhou ZGSM Technology co.,Ltd | 1188 Jinxi Rd.(S) | Lin'an, Hangzhou, Zhejiang 311301 | China |moe_zgsm@aliyun.com| www.zgsm-china.com
Hot Tags: 130w die-casting housing high quality led street light, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price

