Description
Send Inquiry
Product Features
Series Leaf LED street light with ENEC certified for both Class I and II
Power :20W-160W
Free-tool maintenance
High performance with Lumileds chips, top brand MEANWELL /INVENTRONICS driver
Customized dimming profile as per request
Dialux support
| Series No | Series Leaf |
| Power | 20W, 30W, 40W, 50W, 60W, 70W, 80W, 90W, 100W, 110W, 120W, 130W, 140W, 150W, 160W |
| Efficacy | 155-180lm/W |
| Input Voltage | 100-240/277 VAC, 50 / 60 Hz |
| Power Factor | >0.95 |
| Surge Protection | 10KV (Default) / 20KV (available on request) with IEC61643-11 |
| IP Rating | IP66 |
| IK Rating | IK09 |
| CCT | 2200K, 2700K, 3000K, 4000K, 5000K, 5700K, 6500K |
| CRI | Ra>70 (Default) / Ra>80 |
| Operating Temperature | -40°C to + 50°C |
| Beam Angle | Type II, Medium |
| Warranty | 5 Years |
| Certification | CE, RoHS, ENEC, CB, LM79, LM80, TM-21, IP66, IK10, IEC62471, IEC60068-2-6 |
| Control | Daylightsensor, DALI Dimmable, NEMA / Zhaga Socket, Motion Sensor, 1-10V Dimmable, Zigbee or LORA control |
Hot Tags: zgsm public road light 20w, manufacturers, suppliers, buy, cheap, price

